Eva Kuhar in Lili Švajger – OŠ Frana Albrehta Kamnik
Zapis je del projekta: Mali šef.
Eva in Lili iz 5. razreda sta dobri prijateljici, ki svojo dobro voljo trosita naokrog. Zase pravita, da sta suhici, saj sta obe tekačici. Lili igra klavir in se uči govoriti nemško. Najraje ima azijsko in morsko hrano, kuharskih podvigov se loteva takrat, ko je nihče ne gleda. Eva rada poje in pleše, trenira ples ob drogu. Najraje ima testenine s tuno, ne mara pa mleka in krvavic. Rada potuje in spoznava nove kraje. Sta mali veliki punci, ki najraje kuhata z babicama in mamicama.
Za kaj bomo denar?
Denar bomo porabili za:
- nakup sodobnejših kuhinjskih pripomočkov za pouk gospodinjstva in izbirnih predmetov SPH, NPH in za priprave na kuharsko tekmovanje,
- nakup različnega didaktičnega materiala, ki spodbuja kreativnost, ustvarjalnost, lažje razumevanje snovi ipd,
- zainteresiranim učencem bi omogočili kvalitetno kuharsko delavnico s katerim izmed kuharskih mojstrov oz. idolov – da bi jih še dodatno navdušil za poklic kuharja, natakarja, barmana …
Z nakupom izdelkov z oznako Mali šef glasujte za šolo svojega favorita in jim pomagajte do uresničitve šolskih projektov.
Glasujte in podprite!OŠ Frana Albrehta Kamnik
Leta 1964 sta se v novo šolsko poslopje vselili gimnazija in I. osnovna šola Kamnik. Zgradba, ki jo danes poznamo pod imenom Osnovna šola Frana Albrehta, je bila zgrajena po načrtih arhitekta Emila Navinška.
Arhitekt prve generacije Plečnikovih učencev na ljubljanski univerzi je začel graditi šolo 1. avgusta 1959. leta, jeseni 1963. leta pa je bilo novo poslopje pripravljeno za sprejem učencev.
Šola je z novo opremo in učnimi pripomočki počasi dobivala pravo podobo. Opremili so tehnično delavnico, katere v stari šoli ni bilo. Tudi knjižnica je bila nekaj novega za učence in delavce šole.
Čeprav zunanjost šole vsa leta ostaja približno enaka, pa notranjost stavbe neprestano doživlja spremembe; ves čas potekajo vzdrževalna dela, ki omogočajo kolikor toliko dostojno izvajanje pedagoškega procesa.
Osnovne šole Frana Albrehta pa ne predstavlja zgolj matična stavba, temveč vključuje tudi štiri podružnične šole: Mekinje, Nevlje, Tunjice in Vranjo Peč; štiri oddelke matične šole (4. in 5. razred) pa smo bili zaradi prostorske stiske matične stavbe primorani preseliti v prostore bližnjega župnišča na Šutni – šest stavb, šest skupnosti, ki dihajo z enimi pljuči in živijo z enim srcem.
Projekti, ki smo jih izvajali ali jih še izvajamo:
- Ekošola – Zeleni Franček
- JP MLADI – spodbujanje ustvarjalnosti, podjetnosti in inovativnosti
- Kulturna šola
- Popestrimo šolo
- MEDNARODNI PROJEKT KLJUČ
- PROJEKT – Dvig digitalne kompetentnosti
- Šolska shema sadja, zelenjave in mleka
- Slovenski tradicionalni zajtrk
- Student voice -The bridge to learning